Przywory dawniej

Historia naszej wsi jest bardzo słabo udokumentowana. Bardzo niewiele jest dostępnych a jednocześnie wiarygodnych jej źródeł. Każdy dokument, każda fotografia mogą wnieść istotny wkład w uzupełnienie dziejów Przywór. Dlatego zamieszczam tą fotografię – może ktoś coś rozpozna?     

Jedyna w miarę wiarygodna informacja jest taka, że zdjęcie przedstawia Przywory.  Na fotografi  za grupą stojących ludzi widać maszynę parową. Prawdopodobnie jedyną maszyną parową w Przyworach dysponował tartak Grabowskich, więc można przypuszczać, że poniższa fotografia przedstawia któryś z tartaków, ale są to jedynie przypuszczenia… Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki które pomogą w ustaleniu co przedstawia ta fotografia. Informację o fotografii można zostawić w komentarzach do tego artykułu (jest to całkowicie anonimowe), lub wysyłając e-maila pod adres: naszeprzywory@op.pl .

3 thoughts on “Przywory dawniej

  1. Na zdjeciu rozpoznalam mijego wujka(Gross Onkel) Piotra Blauta,i Lucje Socha (Szczeponik),i wiem ze to jest Tartak u Panstwa Grabowskich.Pozdrowienia K.Stolz

    • Bardzo się cieszę, że udało się Pani zidentyfikować kogoś na tym zdjęciu. Bardzo proszę o wskazania tych ludzi na zdjęciu (np. pierwszy od lewej to…), a może potrafi Pani określić (chociaż w przybliżeniu) rok powstania zdjęcia?

  2. Moj Wujek to drugi od lewej ,ten najwiekszy, natomiast Pani Socha to druga osoba od prawej,Jezeli chodzi o rok to 1930.Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.