Ochrona przestrzeni osobistej psa

W celu zaradzenia omówionemu wyżej problemowi wymyślono program pod nazwą „żółty pies”. Za autorami tych świetnych plansz proszę Was o rozesłanie ich do swoich znajomych i przyjaciół. Projekt zyskuje szerokie poparcie społeczne gdyż zapobiega pogryzieniom, propaguje kulturę współżycia i nie wymaga żadnych nakładów.

Z obserwacji zachowań ludzi spotykanych w czasie spacerów z psem wynika, że nie wiemy jak minąć się na ulicy, z prowadzonym psem. Proponuję aby zawsze mijać osobę idącą z psem po stronie człowieka. Zawsze w taki sposób aby właściciel psa oddzielał nas od swojego psa. To samo dotyczy sytuacji gdy idziemy lub jedziemy rowerem szybciej i chcemy osobę z psem wyprzedzić. Robimy to również po stronie człowieka.   W takich sytuacjach należy poruszać się spokojnie, nie krzyczeć i nie wymachiwać rękami. Najwięcej pogryzień przez psy jest spowodowanych strachem psów, a powyższe zachowanie pokazuje psu, że nie mamy względem niego złych zamiarów i, że go szanujemy.

Józef Kantow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.