Mali Bracia Św. Franciszka

to fundacja zajmująca się niesieniem pomocy zwierzętom niczyim. Fundacja prowadzi schronisko, organizuje adopcje i leczenie trafiających tam zwierząt. Teraz przebywa w schronisku około 80 psów i ponad 20 kotów. We wtorek 18 dnia tego miesiąca dwoma samochodami zawieźliśmy małym braciom świąteczną paczkę od nas wszystkich, od przyworzan, ludzi wielkiego serca. Kolejny raz pokazaliście, że nie jest Wam obcy los niekochanych już zwierząt. W zbieraniu darów uczestniczyło przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjumi osoby prywatne. Zebraliśmy dużą ilość karmy, kasze i makarony. Zebraliśmy dużą ilość koców, ręczników, kołder i innych przedmiotów mogących służyć ociepleniu legowisk. Pozwoli to łatwiej przetrwać mroźną zimę. Jak widać na zdjęciach samochody były mocno załadowane.

Ze względu na brak właściwych ubrań nie wchodziliśmy do psiarni. Żyją tam one w dużych sforach i lgnąc do człowieka mogły nas mocno pobrudzić. Odwiedziliśmy za to kociarnię, w której przebywają też młode pieski. Szczeniaki egzystują z kotami w idealnej zgodzie.

Wszystkie zwierzaczki i ich opiekunowie bardzo serdecznie dziękują za dobre serce i za wszystkie dary oraz składają życzenia miłych świąt, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nowym roku.

Fundacja prosi osoby zainteresowane wolontariatem o rozważenie udzielenia pomocy potrzebującym zwierzętom. Chętnych zaprasza do schroniska.

Ja dołączam się do życzeń i podziękowań.

Józef Kantow

1ggg

KONTAKT :Fundacja Mali Bracia
ul. Ligudy 12, 45-102 Opole
KRS 0000093119
Godziny wizyt: pon-pt 9-17:00 
77 453 76 07
602 460 417         kontakt@malibracia.opole.pl                     logo Mali Bracia