Nasze drogie śmieci – część 1

Jak wszystkim wiadomo zmieniły się przepisy dotyczące gospodarki naszymi śmieciami. Od 1 lipca 2013 obowiązek zapewnienia właściwej gospodarki odpadami komunalnymi spadł na Gminy.

W naszej gminie radni zdecydowali, że opłata będzie wynosiła:

  • 25 zł. od osoby/miesiąc – jeśli nie będzie nam się chciało segregować śmieci i będziemy wszystkie wrzucali  do jednego kubła, lub

  • 12,50 zł. od osoby/miesiąc – jeśli będziemy  dokładnie segregowali śmieci i wrzucali je do odpowiednio oznakowanych kubłów

Każdy z łatwością może więc policzyć ile będzie płacił za swoje śmieci, wystarczy pomnożyć ilość mieszkających osób przez wybraną stawkę opłaty ( 25zł lub 12,50zł).

 

UWAGA !!!

Pierwszym krokiem właściciela nieruchomości jest złożenie do Urzędu Gminy wypełnionej ” Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”  w terminie do 28 lutego 2013 roku, w której musimy podać ilość osób zamieszkujących pod danym adresem oraz informację czy posiadamy kompostownik w którym utylizujemy odpadki organiczne.

Należy także rozwiązać umowę z dotychczasowym odbiorcą śmieci

Poniżej do pobrania formularz deklaracji oraz wzór pisma o rozwiązanie umowy z dotychczasowym odbiorcą śmieci a także link do ogłoszenia na stronie www.tarnowopolski.pl .

kliknij :  deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

kliknij : rozwiązanie umowy z REMONDIS S.A.

kliknij :  link do ogłoszenia na stronie naszej gminy

Pozostałe informacje będę systematycznie zamieszczał  na naszej stronie. Zapraszam do dyskusji w przypadku jakichkolwiek wąpliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.