Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice

W świąteczny, słoneczny dzień 6-go stycznia, w Kościele Parafialnym w Przyworach miłośnicy muzyki mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu.
Na zaproszenie Stowarzyszenia Nasze Przywory i księdza proboszcza, z inicjatywy Piotra Kubiczka i dzięki wsparciu sponsora- Patrycji Bartylla,
po raz pierwszy w Przyworach wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice.
Licząca ogółem 30 muzyków w wieku od 11 do 77 lat  grupa, założona we wrześniu 2010 r., kierowana przez Jacka Zganiacza, wielokrotnie występowała nie tylko w Polsce, ale również daleko poza jej granicami. Wśród nich  świetnie nam znani mieszkańcy naszej wsi, rodzeństwo Katarzyna i Mateusz Kubiczkowie.
W Przyworach orkiestra zaprezentowała zróżnicowany repertuar: od znanej wszystkim, tradycyjnej kolędy „Wśród nocnej ciszy”, poprzez kolędy z niemieckiego i anglosaskiego kręgu kulturowego, po popularne piosenki świątęczne jak „Dzień jeden w roku” z repertuaru Czerwonych Gitar czy „White Christmas” spopularyzowaną przez Franka Sinatrę. A  ponadto usłyszeliśmy klasyczne utwory z repertuaru orkiestr dętych – polki, walce, wśród nich brawurowo wykonana wiązanka walców Johanna Straussa.
Godne podkreślenia jest, że nasi goście  zadbali o przewodnika w świecie muzyki dla zgromadzonych słuchaczy. Młoda wokalistka Paulina Bannert nie tylko zaskoczyła nas popularną piosenką Anny Jantar- „Najtrudniejszy pierwszy krok”, lecz również ciekawie zapowiadała prezentowane utwory.
Na koniec orkiestra, spinając koncert kolędową klamrą, zaprezentowała bodaj najpopularniejszą bożonarodzeniową pieśń  świata- „Cicha noc”. My- słuchacze zaproszeni zostaliśmy do wspólnego jej zaśpiewania. Grad oklasków w przyworskiej świątyni długo nie gasł a artyści zmuszeni zostali do dwukrotnego bisowania.
Po koncercie ksiądz proboszcz gorąco podziękował muzykom za piękny koncert oraz zaprosił ich na słodki poczęstunek na plebanii.

DSC01023DSC01024DSC01027DSC01030DSC01032DSC01033DSC01035DSC01042DSC01053DSC01057DSC01062DSC01064DSC01065DSC01070DSC01076DSC01077DSC01083

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.