Promotorzy ping-ponga.

Tenis stołowy jest dyscypliną sportu zyskującą coraz większą popularność w naszej wsi. Przyczyniają się do tego organizowane od niemal roku na naszym zabytkowym dworcu pingpongowe piątki. Kolejnym impulsem w popularyzowaniu takiej aktywności ruchowej staje się działalność zawiązanej niedawno w Przyworach nieformalnej grupy Promotorów ping-ponga. Jej filarem jest doświadczony tenisista stołowy, były zawodnik klubu  MKS Skarbek Tarnowskie Góry- Marcin Baron. Jako, że nic co dobre nie dzieje się w naszej pięknej wsi bez udziału Stowarzyszenia Nasze Przywory, grupę współtworzą jego wiceprezes- Zbigniew Jackowski oraz aktywnie w nim działająca Ewa Szymik, odpowiadająca za popularyzację sportu wśród naszych pań. Wielkim sukcesem grupy jest wygranie konkursu organizowanego przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”. W efekcie Promotorzy zdobyli dotację ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przeznaczoną na zorganizowanie profesjonalnego turnieju ping-ponga- Mistrzostw Przywór. Wydarzenie odbędzie się niebawem- szczegółów oczekujcie na naszych stronach.

Pierwszym przetarciem organizacyjnym Promotorów ping-ponga stał się Wakacyjny turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży z rocznika ’98 i młodszych. Zaangażowanie uczestników i ich zadowolone twarze po turnieju wskazują, że wydarzenie zakończyło się sukcesem.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wojtek Jaworski, choć dobrą gra popisał się też Mateusz Smolin. W kategorii chłopców młodszych zwyciężył Tomek Jackowski. Najlepszą wśród  dziewczyn starszych była Natalia Miś a w kategorii dziewczyn młodszych- Paulina Gajda. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni. Głównym sponsorem  turnieju była firma CLIRO.pl Beata Sobera-Baron  oraz  AGASPORT.eu z Gliwic i Patrycja Bartylla. Obowiązki sędziego głównego pełnił Marcin Baron.

Czy wakacyjni zwycięzcy utrzymają sportową formę i powtórzą swój sukces podczas  Mistrzostw Przywór? A może pojawią się nowe talenty sportowe? I kto okaże się najlepszym zawodnikiem wśród dorosłych ? Przekonamy się tej jesieni…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.