MUZYCZNY PODWIECZOREK + FESTYN

W bardzo upalne niedzielne popołudnie 30 sierpnia spotkaliśmy się z mieszkańcami na Muzycznym Podwieczorku. Tym razem swoje muzyczne pasje zaprezentowali dorośli mieszkańcy Przywór. Jako pierwszy wystąpił Pan Antoni Roczek, który podzielił się z nami radością z gry na mandolinie. Instrument dostał w prezencie od rodziny dwa lata temu i powrócił do gry po pięćdziesięcioletniej przerwie. Przypomniał nam kilka starych piosenek.

Kolejnym miłośnikiem relaksu z instrumentem w ręce, który wystąpił był Pan Cezary Zych  dzięki któremu wysłuchaliśmy  repertuaru rockowego. Spontanicznie do jego występu dołączyła z wokalem Pani Agata Suchocka – Wachowska  śpiewając dwie dobrze znane wszystkim piosenki.

Pan Marcin Baron, który wystąpił jako trzeci, jest członkiem zespołu F.A.I.T.H.  (https://www.facebook.com/Like.Faith)   który grał już w Przyworach koncert charytatywny. W niedzielne popołudnie wystąpił z towarzyszeniem gitary. Zagrał i zaśpiewał dla nas swoje  ulubione utwory. W jednym z nich towarzyszyła mu na keyboardzie córka Zosia.

Pani Agata Suchocka -Wachowska grająca jako ostatnia  przełamała sceniczną konwencję koncertu i zeszła z gitarą do widowni, którą następnie wyciągnęła na dwór i do wspólnego śpiewania. Pani Agata, co prawda nie jest mieszkanką Przywór ale uczy w naszej szkole i była już gościem Stowarzyszenia w czerwcu gdy miała swoją wystawę.

Było nam niezwykle miło gościć zarówno wykonawców, którym serdecznie dziękujemy za występ,  jak i mieszkańców, którzy spędzili z nami to upalne popołudnie. Po koncercie zaprosiliśmy wszystkich na smaczne co nieco, a wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Razem rysowaliśmy, graliśmy w klasy, graliśmy w kapsle. Chętnych do wymalowania się w  barwy wakacyjne malowała Ola Failert.

Przypomnieliśmy sobie też wspólnie zabawy ze skakanką. Graliśmy w szczura ( jedna osoba kręciła skakanką, a reszta ustawiona w koło przeskakiwała),  bawiliśmy się do wierszyka : „Pan Sobieski miał trzy pieski zielony, czerwony, niebieski” ( dzieci indywidualnie skakały na skakankach mówiąc wierszyk, a przy słowie niebieski wyrzucały skakankę daleko za siebie, następnie musiały odgadnąć bez patrzenia jak daleko upadła i określić ile kroków słoniowych , zwykłych i tip topów dzieli je od skakanki )

Hitem okazało się skakanie przez długą skakankę. Ostatnia tura odbyła się już po ciemku. Rekordzistka skoczyła ponad 60 razy.

Czas umilał nam DJ RICO  (https://www.facebook.com/ricolaxy)  za co bardzo serdecznie mu  dziękujemy, tym bardziej, że zainteresowani mogli zapoznać się ze sprzętem i zasadami obsługi.DJ RIKO Impreza jak zwykle odbyła się przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i dofinansowaniu przez Urząd Gminy Tarnów Opolski. Dodatkowo przewodniczący Komisji Kultury pan Zygmunt Pietruszka przekazał nam dla dzieci całą torbę lizaków i gum.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.